rukis-küpsised

Kohvik-Pagarikoda Rukise esimesed küpsised

“Kohvile ja koogile” – igati hästi kõlav sõnapaar, mis nii maitsev kui turgutav üheskoos. Kuid olgem ausad, kooki ei saa ju iga päev süüa ja isegi kui saab, siis ka meie kooke peaks nautima mõistuse piires 🙂

Seega mõtlesime, et mis päästaks magusaleti kiusatusest, kui terve koogiviilu jaoks napib ruumi või on vaja vaheldust kohvi kõrvale.

Vot, mõnus küpsis!

Seega hakkas meie peakondiiter Viljar Lätt umbes aasta aega tagasi esimesi küpsise kavandeid meisterdama. Peas mõlkusid mitmed magusad mõtted. Lõpuks kui kolm hingelähedast klassikat sai valituks, tuli öid ja päevi pähkliseid, marjaseid ning šokolaadiseid.

Katsetamist oli palju, kuid tulemuseks on kolm kardinaalselt erineva suuruse, tekstuuri ja maitsega küpsist – kreemjas šokolaadi rukkilinnase, krõmps kaerahelbe ja õhuline pähkli-besee.

Tahaks öelda, et vast isegi linna parimad, kuid eks see on juba Teie hinnata. 

Oleme kindlad, et nõustute 😉

Selleks, et Teil esimese küpsise valikut lihtsustada, vestlesime peakondiitriga meie uutest maiustest veidi lähemalt.

Šokoaadi rukkilinnase küpsis

šokolaadiküpsised

Tume šokolaadiküpsis, mis on pühendatud šokolaadiarmastusele. 

Selles äärmiselt šokolaadises küpsises mängivad omavahel magusad tumeda šokolaadi õrnalt mõrkjad maitsed.

Küpsis on suur, suussulav ja poolpehme. Nende valmistamisel kasutame parimaid Belgia tumedaid šokolaade ning rukkilinnasejahu, mis on mõrkjale toonile ideaalne kaaslane.

Kui küsisime peakondiitrilt  “milline küpsis on sinu lemmik?” vastas ta: “Kindlalt šokolaadiküpsised. Nende šokolaadi sisalduse õigeks sättimisega kulus ka kõige rohkem aega, kuid tulemuseks tulid ka tõsiselt head küpsised. Kuigi olen neid juba liialt nautinud, ei suuda ma vastu panna ahjusoojale laarile.”

Ühe küpsise hind on 1€.

Kui ostate kaasa, siis šokolaadi rukkilinnase küpsised on parimad 2-3 päeva jooksul, kui neid hoida kuivas suletud anumas.

Kaerahelbeküpsised

kaeraküpsised-mustsõstra-pihlaka

Siidiselt mahedad pihlaka ja mustsõstra kaeraküpsied, mis on loodud loodusearmastajale.

Ideaalsed väikseks ampsuks kohvi või tee kõrvale ja muidugi ka niisama nosimiseks.

Need krõbedad mini-küpsised on rikastatud mõnusalt nätskete mustikate ja pihlakatega. Maitselt on nad väga mahedad, looduslähedased ning vähemagusad, et mitte segada mustsõstra magusa ja pihlaka mõrkja kooslust.

Ühe küpsise hind on 15 senti ja 200g kotitäis maksab 4€.

Kui ostate kaasa, siis kaerahelbeküpsised tuleks ära nautida 1-2 nädala jooksul ning samuti hoida kuivas suletud anumas.

Pähkli-beseeküpsis

pähkli-beseeküpsised

Meie pähkli-besee on maius paadunud pähklinosijale.

Need suussulavad metsapähkli beseeküpsised on õhulised ja krõmpsud. Maitse on neil mahe, magus ja nii-nii mõnusalt pähkline, et neid võiks kohe sööma jäädagi.

150 grammi ehk paras kotitäis maksab 5€.

Pähkli-beseeküpsised kestavad ideaalsetes tingimustes kenasti kahe nädalani, kui hoida kuivas, liikuva õhuga ruumis. Võivad muutuda nätskeks kui panna suletud anumasse või kilekotti ja kappi.


Hetkeks peaks küpsisepurgi rikastamiseks nendest 3 küpsisest piisama, kuid see on alles algus meie krõbedate maiuste teekonnale. Püsige meie tegemistega kursis, sest kunagi ei või teada, millal ideaalse küpsise idee pähe kargab 😉

Nüüd aga lähemalt möödunud nädala küsimusest ja loosist.  

Küpsiseloosi võitjad

Möödunud nädalal küsisime teilt Facebookis, et mis meie uus toode võiks pildil oleva lina all peidus olla?

peidus-küpsised

Et liiga lihtne ei oleks, lisasime pildile meelega eksitavaid elemente. Tundub, et toimis, sest enamik pakkusid kaneelikukleid või -saiakesi 🙂

Aga leidus ka neid, kes pakkusid õigesti! Palju õnne Teile 12 õnneliku:

 • Annely Tamm
 • Leo Evert
 • Kristi Kirmel
 • Diana Tuul
 • Kristi Võsujalg
 • Tiina Hussar
 • Marje Massa
 • Carina Kabrits
 • Merilin Näär
 • Aili Vares
 • Milvi Kuuskvere
 • Maarja Vuin

Olete võitnud meie uute küpsiste assortii! Auhinna kättesaamiseks tulge vaid külla ja öelge teenindajale, et võitsite loosis.

Täname kõiki, kes loosis osalesid ning ootame ka teid meie juurde uusi maiuseid nautima. Kui soovite aga suuremaks nosimiseks küpsiseid kaasa osta, palume oma soovist teavitada vähemalt 2 päeva ette.